Terapia wzroku według metody Batesa - kurs miesięczny

4 spotkania, poniedziałek:

16.09, 23.09, 07.10, 14.10

godzina 18.00- 19.20

koszt 140 zł

Zajęcia holistyczne polegające na relaksacji, ćwiczeniach, edukacji wzroku i wprowadzeniu nowych, zdrowych nawyków.

Dla kogo ?
- dla osób z wadami wzroku (choroby typu jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej wymagają wcześniejszej konsultacji mailowej)
- dla osób z przemęczonym wzrokiem ( typu praca przy komputerze, częste bole głowy).
- dla osób, które przez okres zajęć mają zamiar aktywnie popracować nad swoim wzrokiem; wprowadzać codzienne ćwiczenia kilkuminutowe, i nowe nawyki naturalnego widzenia.

Zajęcia składają się z kilku części, opartych na metodzie W. Batesa: RELAKSACJA, AKTYWIZACJA, WIDZENIE PERYFERYJNE, ZBIEŻNOSC I CENTRALIZACJA.
Naturalne widzenie według metody Batesa to ćwiczenia holistyczne, polegające na aktywizacji mięśni odpowiedzialnych za widzenie, ale i tez koordynacji wzroku i mózgu. Ćwiczenia te angażują cale ciało i koordynują ruch i wzrok. Ruch oczu jest możliwy dzięki mięśniom oczu, ale też działaniu mózgu który opracowuje obrazy, które widzimy. Metoda ta ma na celu miedzy innymi wzmocnić widzenie peryferyjne, które tracimy nosząc okulary, albo spędzając dużo czasu przed komputerem.
Daje ona nam narzędzia dzięki którym możemy polepszyć nasz wzrok, ale nie jest złotym środkiem na skorygowanie wad wzroku. Jeśli ćwiczenia i dobre nawyki zostaną wprowadzone w codzienność rezultaty mogę być szybko widoczne, natomiast nie możemy oczekiwać samoistnych cudów!
Zajęcia te nie są indywidualną terapią, ale są w niej uwzględnione indywidualne problemy wzroku.
Naturalne widzenie według metody nie jest pigułką na polepszenie wzroku bez codziennego zaangażowania i pracy. Nie jest to też fitness oczu. Tak, polega ona na ćwiczeniach, natomiast są to ćwiczenia które wymagają relaksacji i płynnych ruchów tak aby mięśnie okołooczne nie były poddane stresowi.
Zajęcia grupowe pozwalają na wiele form ćwiczeń, których nie możemy wykonać indywidualnie. Świadomość, że nie tylko ja sam/a borykam się z problemami z oczami ułatwia ćwiczenia, a konfrontacja może być źródłem inspiracji.

Prowadząca Wirginia Cristin:
- Krótkowidz od siódmego roku życia. Sama „zakosztowała” trudności wiążących się z bardzo dużą wada wzroku,
Jedyna na terenie Polski ukończyła kurs nauczycielski "Naturalnej Terapii Wzroku" według Metody Batesa, prowadzony przez włoską Organizację Naturalnej Terapii Widzenia-AIEV pod nadzorem Maurizio Cagnoli. AIEV to jedna z niewielu europejskich organizacji prowadzących zajęcia i kurs nauczycielski naturalnej metody widzenia.