Terapia wzroku według metody Batesa

4 spotkania, poniedziałek:

16.09, 23.09, 07.10, 14.10 

godzina 18.00- 19.20

koszt 140 zł


*w zależności od rejestracji pierwsze spotkanie może zostać przesunięte

Masz

  • wadę wzroku (choroby typu jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej wymagają wcześniejszej konsultacji mailowej)

  • czujesz, że Twoje oczy są przemęczone ( typu praca przy komputerze, częste bole głowy).

  • lub po prostu czujesz że możesz zrobić coś dla swoich oczu i zapewnić komfort widzenia na wiele lat wprowadzając zdrowe nawyki naturalnego widzenia

 Przyjdź na cykl 4 spotkań z metodą Bates'a   

 Metoda Bates'a daje nam narzędzia dzięki, którym możemy polepszyć nasz wzrok. Naturalne widzenie to aktywacja mięśni odpowiedzialnych za ruch oczu ale i tez koordynacji wzroku i mózgu. Działanie mózgu polega na opracowaniu obrazu, które widzimy. Trzeba wieć zastosować podejście holistyczne. Regularne ćwiczenie, relaksacja oraz zmiana codziennych nawyków mogą dać szybko zauważalne rezultaty. Metoda ta ma na celu miedzy innymi wzmocnić widzenie peryferyjne, które tracimy nosząc okulary, albo spędzając dużo czasu przed komputerem. Zajęcia w miarę możliwości uwzględniają indywidualne problemy wzroku uczestników.


Oczywiście możesz sam na podstawie wiedzy z internetu próbować ćwiczyć ale zapewne nie zastąpi to zajęć i konsultacji z certyfikowanym nauczycielem metody:

Wirginia Cristin:
Krótkowidz od siódmego roku życia. Sama „zakosztowała” trudności wiążących się z bardzo dużą wada wzroku,
Jedyna na terenie Polski ukończyła kurs nauczycielski "Naturalnej Terapii Wzroku" według Metody Batesa, prowadzony przez włoską Organizację Naturalnej Terapii Widzenia-AIEV pod nadzorem Maurizio Cagnoli. AIEV to jedna z niewielu europejskich organizacji prowadzących zajęcia i kurs nauczycielski naturalnej metody widzenia.