KURS METODY FELDENKRAISA

środy o g. 19.15


Uważność w Ruchu. Metoda Feldenkraisa przywodzi nas do siebie. Zarówno ruchy niewielkie, jak i te duże, globalne wykonywane są tu i teraz, ze świadomością i płynnością, z pełnym szacunkiem dla samego siebie. Poznajemy siebie w ruchu, swoje możliwości i ograniczenia, po skończonej lekcji mamy poczucie inności, niekiedy czujemy się niżsi, niekiedy wyżsi… Jedno jest pewne: zmienia się poczucie gruntu pod nogami, wytrąceni jesteśmy z codziennych schematów i przyzwyczajeń, odnajdujemy w sobie coś innego, ale jakże bardzo bliskiego.


Kurs Metody Feldenkraisa będzie to cykl 10 lekcji ruchowych odbywających się w środy od g.19.15 - 20.15. Kurs ruszy w momencie, kiedy zapisze się min 5 osób. Koszt wszystkich  spotkań to 300 zł. Istnieje możliwość uczestnictwa w pojedynczych zajęciach, o ile są wolne miejsca. Koszt pojedynczych zajęć: 35 zł. Istnieje również możliwość dołączenia do grupy w trakcie trwania Kursu, po wcześniejszej konsultacji. Po zakończonym Kursie  odbędzie się lekcja nadrabiająca, dla tych uczestników, którzy co najmniej raz opuścili zajęcia w czasie trwania Kursu. Zostanie wtedy powtórzona któraś z lekcji przeprowadzona w toku Kursu.


Każda lekcja poświęcona jest innemu tematowi, jednak wszystkie nawzajem dopełniają się, zwiększają koordynację ruchową i poczucie swobody poruszania się, głęboko odprężają i zwiększają zdolności oddechowe. Polecane dla każdego, kto chce pracować nad sobą, nad swoją kondycją fizyczną i psychiczną, również dla osób po kontuzjach i operacjach. Dla muzyków, tancerzy, aktorów i fizjoterapeutów… Dla osób w każdym wieku i w każdej kondycji fizycznej!


Przykładowe tematy zajęć: aktywizacja miednicy w pozycji leżącej, siedzącej i stojącej, lekcje oddechowe, ruchy gałek ocznych, poprawa gibkości kręgosłupa poprzez ruchy zgięcia i wygięcia, odprężony kark, ukojone lędźwia, nauka płynnego siadania z pozycji leżącej, wygodne siedzenie na krześle etc. 

DLACZEGO METODA FELDENKRAISA?

▪ poprawia postawę, gibkość i koordynację ruchową

▪ zwiększa potencjał każdego, w każdym wieku i w każdej kondycji fizycznej

▪ redukuje stres i relaksuje, zmniejsza chroniczny ból i zmęczenie

▪ polepsza zmysłowość i witalność, odmładza

▪ pomaga doskonalić umiejętności tancerzom, aktorom, muzykom, amatorom sztuk walki, sportowcom

▪ rozwija świadomość siebie, zdolność uwagi i myślenia

▪ sprzyja odzyskiwaniu dziecięcej otwartości, kreatywności i spontaniczności

▪ pomaga zregenerować się po kontuzji i unikać kolejnych

▪ uczy uczyć się bardziej efektywnie i z większą przyjemnością

▪ zwiększa pewność siebie i pomaga w tworzeniu relacji z ludźmi

▪ bada 7 tysięcy ruchów ludzkiego ciała.


Kurs poprowadzi Kamila Wołoszyn-Moroz - dyplomowana nauczycielka Metody Feldenkraisa, po 4-letnim szkoleniu zawodowym w Accord Mobile w Paryżu i 2,5 letnim szkoleniu Child’Space w Amsterdamie. Pracuje z dorosłymi, dziećmi, kobietami w ciąży, niemowlętami i ich rodzicami, jak również z dziećmi o specjalnych potrzebach, ich terapeutami i rodzicami oraz z muzykami. Pracuje i mieszka w Krakowie. Metoda Feldenkraisa i Child’Space są nieustannym źródłem inspiracji w codziennym życiu oraz w procesie wychowawczym trzech synów.


O metodzie Feldenkraisa można przeczytać na stronach: 

www.studiometodyfeldenkraisa.pl

https://www.facebook.com/metodafeldenkraisa/