JOGA DLA DZIECI - WARSZTATY

09.03.2109

GODZ 10.00-11.30

Już wkrótce w naszej Pracowni odbywać się będą regularne zajęcia jogi dla dzieci, w dwóch grupach wiekowych 4-5 oraz 6-10 lat.

Dlatego juz teraz aby umożliwić wam poznanie tego tematu, zapraszamy na warsztaty, które odbędą się 09.03.2019 w godz 10.00- 11.30.
Co będzie?:
* kreatywne ćwiczenia gimnastyczne z asanami

* zabawy z joga

* ćwiczenia uważnosci
Co zabrać?:

* wygodny strój sportowy

* ulubinego pluszaka (nieobowiązkowo)JOGA DLA DZIECI to kreatywne zajęcia, łączące edukację z zabawą. Mają one korzystny wpływ na koordynację ruchową, wzmacnianie ciała oraz wpływają pozytywnie na umysł. Dzięki ćwiczeniom dziecko może wypracować właściwą postawę, siłę i równowagę oraz ozwinąć więź z otoczeniem.

Relaksacja pomaga dzieciom stać się uporządkowanym i twórczym.

Ćwiczenie jogi od najmłodszych lat pozwala uniknąć wielu wad postawy. Joga jest doskonałą gimnastyką korekcyjną, prowadzi do prawidłowego ustawienia miednicy i kręgosłupa oraz wzmacnia mięśnie całego ciała. Dzieci ćwiczące jogę mają wyprostowaną sylwetkę i silne mięśnie brzucha i pleców.

Joga jest też jedną z niewielu dyscyplin, w których mocno pracują mięśnie STÓP, ma bardzo dobry wpływ na korygowanie takich wad jak płaskostopie lub koślawość stóp i kolan.Oprócz wzmacniania i rozciągania całego ciała, joga ma bardzo dobry wpływ na rozwój koncentracji, która często jest u dzieci problemem. Regularne ćwiczenia pomagają pozbyć się stresu i napięć. Dzieci uczą się nie tylko wysiłku fizycznego, ale także sztuki efektywnego relaksu.Krótkie podsumowanie:

Co dzieciom daje praktyka jogi?:


* stabilność i symetrię ciała

* równowagę emocjonalną

* koncentrację

* zapobieganie wadom postawy

* nie zmusza do rywalizacji

* uczy wrażliwości i tolerancji

* pokonuje własne ograniczenia

* dostarcza satysfakcji w ich przekraczaniu i umacnia wiarę w siebie.

Zajęcia poprowadzi dla was Katarzyna FortunaZAPRASZAMY