FEMINOW//

FEMININITY NOW

09.03.2019 GODZ 19.00 I 20.00

WSTĘP WOLNY

Tak oto powoli zaczyna się wykształcać prawdziwe piękno, jakim jest akceptacja i pokochanie siebie. FEMINOW to Kobiecość przez duże K.

koncept: MARIA SALWIŃSKA


choreografia i wykonanie: GABRIELA BULKA, WIKTORIA JACHYM, WERONIKA SZWED I MARIA SALWIŃSKA

dźwięk i montaż: KACPER SAGNOWSKI

wiolonczela: PAWEŁ CZARACZKIEW

scenografia: BARBARA SALWIŃSKAWyjątkowy i nietypowy spektakl taneczny !

Eksperymentalny projekt, który powstał w oparciu o rozważania na temat płciowości i piękna. Efekt kolaboracji artystów wielu dziedzin sztuki. To wyzwoleńczy, ale estetyczny traktat młodych kobiet. Połączenie siły i sensualności, gdzie najważniejszym punktem są myśli i emocje dojrzewającej kobiety.

W spektaklu taniec miesza się z dźwiękiem, muzyką na żywo, tekstem mówionym i elementami aktorskimi. „Bodźcem do stworzenia projektu tanecznego o takim przesłaniu stały się akty, narysowane przez moją siostrę”, mówi Maria Salwińska, pomysłodawczyni dzieła. Tancerki rozpoczynają swoją podróż ku odnalezieniu piękna i dojrzałości. Widzowie zostają zaproszeni do interakcji oraz poruszania się w przestrzeni razem nimi. Granica pomiędzy artystami a publicznością zanika. Dzięki temu można dotrzeć do intymnego świata artystów oraz w pełni doświadczyć wywoływanych emocji i uczuć.

FEMINOW to manifest kobiety XXI wieku, ale w kontekście ukazania trudów kobiecości i pełnowymiarowego jej piękna. Umożliwia widzom indywidualny odbiór i interpretację, gdyż ma charakter otwarty, improwizowany. Z racji tego, że każdy z nas jest inny, przechodzi inne emocje, ma inne doświadczenie to w zasadzie ta definicja kobiecego piękna będzie się zawsze różnić w zależności od jednostki.„Gdy Maria zaproponowała mi udział w projekcie, od razu się zgodziłam, mimo ze miałam wątpliwości. Obawy, wynikające z braku pewności czy podołam zadaniu. Ten projekt pozwolił mi nie tylko rozwinąć się artystycznie, ale i ja się zmieniłam jako kobieta” – mówi Gabriela, jedna z tancerek. „Z dziewczynami odkrywamy własna kobiecość, uczymy się ze każda jest inna, co zarazem oznacza ze każda jest wyjątkowa.”Projekt będzie prezentowany dwa razy z racji ograniczonego miejsca w przestrzeni, gdzie występują artyści i przebywa widownia. Prosimy o zapisy drogą mailową z określeniem godziny przybycia (19:00 lub 20:00) na adres pracownia@vitallokum.pl, z podaniem imienia i nazwiska w celu umieszczenia na liście gości. Po każdym spektaklu przewidziany jest czas na rozmowę z tancerzami i artystami, w planie również skromny poczęstunek dla widowni.